Herer Blog – najlepsze artykuły oferty Wymagania dotyczące mocy różnych typów pomp hydraulicznych

Wymagania dotyczące mocy różnych typów pomp hydraulicznych

Wymagania dotyczące mocy różnych typów pomp hydraulicznych post thumbnail image

Kupując pompę hydrauliczną masz kilka możliwości. Istnieją pompy łopatkowe, pompy zębate, pompy tłokowe i pompy śrubowe. Każdy typ ma wyraźne zalety i wady. Aby pomóc Ci wybrać właściwy, ważne jest zrozumienie wymagań dotyczących zasilania każdego typu. Poniżej wymieniono kilka ogólnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę.

Pompy łopatkowe
Pompy łopatkowe mają tę zaletę, że mogą obsługiwać szeroką gamę płynów. Są one ogólnie bardziej wydajne niż pompy odśrodkowe, w przypadku których występują spadki przepływu podczas pracy poza swoim zakresem pracy. Pompy łopatkowe mogą być również zmodyfikowane do obsługi ciał stałych i materiałów ściernych.

Pompy łopatkowe posiadają elastyczny wirnik wykonany z miękkiego materiału. Wirnik jest przesunięty i nieco większy niż obudowa pompy. Wirnik zawiera szereg elastycznych łopatek, które są ściśnięte na jednym końcu i rozszerzają się po drugiej stronie cyklu pompowania. Rozszerzone łopatki tworzą oddzielne przedziały i dopasowują się do kształtu komory pompującej, wtłaczając płyn przez otwór tłoczny pompy.

Pompy zębate
Pompa zębata to rodzaj pompy hydraulicznej, która wykorzystuje urządzenie mechaniczne do przenoszenia płynu. Działa poprzez wielokrotne zamykanie stałej objętości w zazębiających się kołach zębatych. Prędkość obrotowa kół zębatych określa natężenie przepływu. Istnieją dwa podstawowe typy pomp zębatych: wewnętrzne pompy zębate i zewnętrzne pompy zębate.

Pompy zębate mają przewagę nad innymi typami pomp, ponieważ są bardzo wydajne. Ich konstrukcja pozwala im pracować z dużymi prędkościami przepływu płynu, ale mają niewielką utratę płynu. Część płynu jest tracona w wyniku smarowania przekładni i łożyska. Oznacza to, że pompa zębata nigdy nie osiągnie 100% sprawności, ale może osiągnąć sprawność od 93% do 98%.

Pompy tłokowe
Pompy tłokowe działają poprzez pompowanie płynu przez obracający się tłok. Tłok jest zwykle wykonany z żeliwa i jest bardzo wytrzymały. Jest on połączony z wałem silnika za pomocą łożysk kulkowych, które eliminują problemy ze zużyciem typowe dla łożysk tulejowych. Tłok ma dwa lub trzy otwory, wyższy znajduje się u góry, a dolny u dołu.

Tłok wpycha płyn do obudowy pompy i jest luzowany przez sprężynę. Sprężyna jest następnie regulowana, aby przywrócić jarzmo pod większym kątem i spuścić olej. Ten system jest stosowany w przypadku większych pomp lub gdy konieczny jest przepływ wtórny omijający zbiornik pompy hydraulicznej.

Pompy śrubowe
Pompy śrubowe są używane w różnych zastosowaniach pomp hydraulicznych. Pompy te wykorzystują dwa przeciwbieżne wirniki śrubowe. Podczas pracy gaz jest uwięziony między „śrubami” wirników. Gdy śruby się obracają, uwięziony gaz jest sprężany, a następnie przemieszczany w kierunku wydechu.

Pompy śrubowe nadają się do zastosowań przemysłowych i są wysoce niezawodne. Pompy te wytwarzają również bardzo mało wibracji i pulsacji, co gwarantuje długą żywotność. Posiadają również wbudowany zawór nadmiarowy ciśnienia, dzięki czemu idealnie nadają się do szerokiej gamy zastosowań hydraulicznych.

Pompy Load-Sensing
Sterowanie pompą hydrauliczną Load-Sensing stosuje się w celu zmniejszenia strat na biegu jałowym powodowanych przez pompy hydrauliczne. Ponieważ pompa jest zaprojektowana do wytwarzania niewielkiego ciśnienia przy zerowym przepływie, straty mocy są minimalne. Ponadto sterowanie wykrywające obciążenie zmniejsza straty na biegu jałowym poprzez zmniejszenie przepływu pompy przez wiele sekcji zaworów. Pozwala to na zamknięcie pompy bez poświęcania jej zdolności do normalnej pracy.

Technologia pompy hydraulicznej Load-Sensing współpracuje z kierunkowym zaworem sterującym. Zawór kierunkowy jest jak stały otwór. Gdy obciążenie pompy z czujnikiem obciążenia wzrasta, ciśnienie w kryzie będzie się zmniejszać. W wyniku tego prędkość wciągarki za kryzą zmniejszy się.

Oferta naprawy pomp hydraulicznych: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post